SH12DX14
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
Tohnichi Open End Head, 12D, 14 mm Width, 59 N.m Allowable Torque Value SH12DX14 OPEN END HEAD
  • Total Length: 2.1 inches (53 mm)
  • Dimensions on both sides: 0.6 inches (14.0 mm)
  • Allowable torque: 59.0 Nm
  • Dimensions Head: 1.5 inches (38 mm)
  • Dimensions Thickness: 0.3 inches (8.0 mm)